۱۰ نکته مهم برای انتخاب درست ساعت دیواری

ساعت دیواری پازلی

۱۰ نکته مهم برای انتخاب درست ساعت دیواری

در این مقاله نکات مهم در انتخاب ساعت دیواری با توجه به تنوع مدل ها و تفاوت قیمت ساعت های دیواری بررسی گردیده است. بیشترین تنوع ساعت‌های منزل مربوط به ساعت‌های دیواری بزرگ و کوچک مخصوص پذیرایی و نشیمن است. که شما باید باتوجه به سبک دکوراسیون منزل آن‌ها را انتخاب کنید.

استفاده از ساعت دیواری مدرن و شیک یکی از ناب‌ترین و متداول‌ترین ایده‌ها برای داشتن فضای منزل است. هنوز تمام افراد به کاربرد تزئینی و زیبایی ساعت دیواری پی نبرده اند و زمان خرید به این موضوع توجه نمی‌کنند. قبل از خرید ساعت دیواری به محل نصب آن توجه کنید و بدانید برای چه فضایی و کدام دیوار قصد تهیه آن را دارید. اگر خانه شما داری سبک کلاسیک دارید حتما ساعت دیواری انتخابی شما هم باید کلاسیک باشد تا باید با دکوراسیون شما هماهنگ شود.

برای دیوار‌های باریک مانند ستون‌ها از ساعت‌های باریک کمک بگیرید. و برای دیوار‌های بزرگ به سراغ ساعت دیواری‌های بزرگ‌تر بروید. و اگر ساعت انتخابی شما کوچک است با کمک سایر اکسسوری‌ها اطراف آن را تزئین کنید. تا بزرگتر دیده شود. ساعت بر محلی مناسب نصب شود که صفحه داخلی آن قابل مشاهده باشد. یکی از ترکیب‌های بی نظیر دیگر می‌تواند. ترکیب ساعت و آئینه باشد، این ترکیب ویژه علاوه بر زیبایی تحسین سایرین را نیز بر می‌انگیزد.

ساعت دیواری مدرن کدام است؟

ساعت قدیمی دارای شیشه‌های محدب و صفحه‌های کوچک بودند. اما ساعت دیواری‌های مدرن دارای ابعاد بزرگ، بدون قاب و محافظ هستند. سبک ساعت دیواری مدرن دارای آزادی عمل در طراحی است.

ساعت‌های مدرن را می‌توان با سایر سبک‌ها به راحتی هماهنگ کرد. به همین دلیل می‌توان در سایر سبک‌های دکوراسیون رد پایی از حضور ساعت‌های مدرن را دید.

از جمله ساعت‌های سبک مدرن می‌توان به ساعت‌های استیکری یا ساعت‌هایی که به دیوار چسبیده می‌شود، نام برد.

۱۰ نکته مهم برای انتخاب درست مدل ساعت دیواری مدرن و شیک

۱ – قبل از خرید ساعت دیواری مدرن به این نکته توجه کنید تا ساعت انتخابی شما با مابقی وسایل منزل خانه هماهنگ باشد. زمان خرید ساعت دیواری به رنگ، مدل و چیدمان دیوار‌های خانه دقت کنید. که این نکته مهم برای انتخاب ساعت دیواری از نظر بسیاری از افراد حائز اهمت است.

۲ – محل قرار گیری ساعت بر روی دیوار باید از تمام نقاط قابل رویت باشد. استفاده از ساعت‌هایی که هر دو سمت آن دارای صفحه نمایش هستند. گزینه مناسبی برای فضا‌های بزرگ است، زیرا ساعت از هر دو سمت قابل مشاهده است.

۳ – پیشنهادی که در بالاتر عنوان کردیم را فراموش نکنید. استفاده و ترکیب ساعت و آئینه بسیار خاص و منحصر به فرد است. هم جنبه کاربردی و هم جنبه تزئینی دارد.

۴ – ساعت انتخابی برای اتاق خواب را به نوعی انتخاب کنید تا کمترین صدا را داشته باشد. بهترین گزینه برای ساعت‌های اتاق خواب، استفاده از ساعت دیجیتالی است. و بهترین محل نصب بر روی ذیوار مقابل تخت خواب است.

ساعت آینه دکوراتیو سه بعدی

۵ – اگر سبک پذیرایی شما کلاسیک است بهتر است از ساعت آونگ دار استفاده کنید و اما اگر سبک دکوراسیون اتاق پذیرایی شما مدرن است. از ساعت‌های سبک مدرن و جذاب استفاده کنید.

۶ – حتما به فضای اطراف ساعت دیواری خود بر روی دیوار توجه کنید. برای تکمیل فضای اطراف می‌توانید بر روی دیوار یک یا چند قاب عکس، تابلو‌های نقاشی و … را نصب کنید. اما توجه کنید اگر ساعت انتخابی شما بزرگ است بهتر است اطراف آن بر روی دیوار را خالی بگذارید.

۷ – اگر صدای ساعت باعث آزار شما میشود بهتر است از زمان خرید ساعت با دقت صدای آن را گوش کنید. و یا ساعت را بر روی دیواری که در محل کم رفت و آمد است، نصب کنید.

۸ – اگر بنا به نوع کارتان یا با توجه به علاقه تان، زمان و ساعت سایر کشور‌ها برایتان مهم است. می‌توانید چند ساعت را کنار هم بر روی یک دیوار نصب کنید تا ساعت‌های مختلف کشور‌ها را با هم ببینید.

۹ – بعضی از افراد دوست دارند داخل سرویس بهداشتی منزل یا محل کار خود نیز ساعت نصب کنند. این کار را حتما انجام دهید! بله انجام دهید! هیچ فردی نمیتواند بگویید این کار خلاف قانون بوده یا سبک دکوراسیون منزل را دچار اختلال می‌کند.

۱۰ – آخرین نکته مهم برای انتخاب ساعت دیواری این است. که بعضی از افراد به دنبال یک گوشه دنج و نوستالژی در منزل خود هستند. پیشنهاد ما نصب یک ساعت قدیمی در یک گوشه از فضای منزل شماست. با همین کار ساده می‌تواند محلی کوچک و دنج را فراهم آورید. و از آن برای صرف عصرانه یا فضایی برای مطالعه استفاده کنید.

ده نکته مهم برای انتخاب درست مدل ساعت دیواری مدرن و شیک.

منبع: زندگی آنلاین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *