مجله گلدن هاوس

کرونا

کرونا

کرونا: با گسترش شیوع ویروس کرونا، افراد بیشتری به دنبال راه هایی برای ضدعفونی کردن محل کار و زندگی خود هستند. علاوه بر شستن کامل دست ها و جلوگیری از تماس با افراد آلوده، نیاز به روش های خاص دیگر نیز برای ضدعفونی منازل و محل های کار جهت جلوگیری از شیوع این ویروس هست.

ویروس کرونا

ویروس کرونا از طریق قطرات ریز تنفسی منتقل می شود و تحقیقات نشان میدهند که این ویروس میتواند ساعت ها و حتی روزها بر روی سطوح ساخته شده از جنس های مختلف زنده بماند.

CDC
روش های پیشنهادی CDC

مرکز کنترل و پیش گیری از بیماری ها در آمریکا

برای ضدعفونی کامل منازل و محل های کار:

یک. ابتدا تمیز و سپس ضدعفونی کنید.

تمیز کردن به معنای زدودن آلودگی ها از سطوح و ضدعفونی کردن به معنای استفاده از مواد شیمیایی برای از بین بردن آلودگی سطوح است. هردوی این کارها خطر شیوع آلودگی ها را کم میکنند اما بهتر است ابتدا سطوح را تمیز و سپس آنها را ضدعفونی کنید.

به نوشته های روی محلول ضدعفونی هم دقت داشته باشید. برخی ازاین محلول ها باید به مدت دو الی ده دقیقه بر روی سطوح باقی بمانند.  اخبار ویروس کرونا در ایران

دو. از شوینده و ضدعفونی کننده های خانگی بر روی سطوحی که اغلب لمس میشوند استفاده کنید. اخبار ویروس کرونا در ایران

برای شروع، میز،آینه، ساعت، دستگیره در، کلید برق و دستشویی ها را در نظر بگیرید. قبل از آنکه این سطوح آلوده را ضدعفونی کنید، آنها را با محلول شست و شو یا آب و صابون، تمیز کنید.

برای ضدعفونی کردن، میتوانید از محلول های الکل که دارای حداقل هفتاد درصد الکل می باشند استفاده کنید. محلول های شوینده و یا سفید کننده از برندهای معتبر را استفاده کنید و به تاریخ مصرف آنها هم دقت کنید. محلول های سفید کننده را با دیگر مواد شوینده مخلوط نکنید.

همچنین CDC پیشنهاد میکند که افراد محلول های شوینده را خودشان درست کنند. برای این منظور میتوانید پنج قاشق غذاخوری پودر شوینده را در یک گالن آب (معادل 3.79 لیتر) و یا چهار قاشق چایخوری پودر شوینده را در حدود 95 صدم لیتر آب، مخلوط و استفاده کنید.

سه. از دستکش استفاده کنید و مطمئن شوید که در حین ضدعفونی، از تهویه هوای مناسب برخوردار هستید. اخبار ویروس کرونا در ایران

در حین انجام ضدعفونی، از دستکش های یکبار مصرف استفاده کنید.  اگر از دستکش های چندبار مصرف استفاده میکنید، دستکش مخصوص ضدعفونی را برای مصارف دیگر به کار نبرید و پس از خارج کردن دستکش ها از دست، بلافاصله دستها را بشویید. دستکش ها را از دست بیرون بکشید و به سمت داخل مچاله کنید. دقت کنید سطح خارجی دستکش ها با پوستتان تماس پیدا نکند.

چهار. لباس های کثیف را با بیشترین درجه حرارت ممکن آب بشویید

نیازی نیست لباس های آلوده را تکان بدهید چون ویروس ها را در هوا پراکنده می کند. در شست و شوی این لباس ها از گرم ترین درجه آب استفاده کنید و سپس اجازه دهید که کاملا خشک شوند. اگر در حین شستن لباس های کثیف از دستکش استفاده نمیکنید، پس از شست و شو حتما دست هایتان را بشویید.

پنج. لوازم الکترونیکی خود را تمیز کنید. اخبار ویروس کرونا در ایران

تلفن و تبلت ها وسایلی هستند که بسیار لمس میشوند. از تماس مستقیم الکل، ضدعفونی کننده ها یا دیگر اسپری های مشابه بر روی سطوح دستگاه های الکترونیکی جلوگیری کنید زیرا ممکن است این مواد به این سطوح آسیب برسانند. برای ضدعفونی این سطوح دستگاه را خاموش کرده، سپس یک دستمال دارای الیاف بسیار لطیف را به آب و صابون آغشته کرده و بر روی این سطوح بکشید. همچنین میتوان از دستگاه های بهداشتی UV برای تاباندن اشعه یو وی بر سطوح دستگاه های الکترونیکی و ضدعفونی کردن آنها استفاده کرد.

ویروس کرونا از طریق قطرات ریز تنفسی منتقل می شود و تحقیقات نشان میدهند که این ویروس میتواند ساعت ها و حتی روزها بر روی سطوح ساخته شده از جنس های مختلف زنده بماند. اخبار ویروس کرونا در ایران

ویروس کرونا در ایران

ویروس کرونا در ایران

ویروس کرونا در ایران

ویروس کرونا در ایران

سبد خرید

ما از کوکی ها برای بهبود کارکردن شما با سایت استفاده می کنیم. با استفاده از این سایت شما استفاده ما از کوکی ها را پذیرفته اید.