مجله گلدن هاوس

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی برای چیدمان دکوراسیون داخلی منزل نیازمند وجود متخصصان حرفه‌ای هستیم که دانش و سواد طراحی داخلی منزل را با اصول علمی و هنری‌ تلفیق کنند و جلوه‌ی بی‌نظیر و آراسته‌ای به فضای داخلی محیط ‌ببخشند.

متخصصان طراحی داخلی آموزش‌ها و دوره‌های ویژه‌ای دیده‌اند و به معماری داخلی منزل اشراف دارند. آنان در زمینه‌های مختلف از جمله اصول نورپردازی در منزل، انتخاب مناسب‌ترین رنگ، انتخاب نوع پتینه یا کاغذ دیواری، نوع طراحی مبلمان خانه از سنتی گرفته تا مدرن و نحوه‌ی چیدمان آن‌ها مطالعه کرده‌اند. برخی از آنان‌ در دوره‌های گچ‌‌کاری سقف‌‌ها، پارکت، لمینت و سرامیک کف منزل نیز آموزش دیده‌اند.

دکوراسیون داخلی _ طراحی داخلی _ دکور ارزان خانه _ دکور ارزان خانه کوچک _ گلدن هاوس فروشگاه آنلاین اینترنتی

تخفیف انواع ساعت و آینه دکوراتیو

طراح داخلی

طراح داخلی منزل بر اساس دانش و علمی که دارد برای دکوراسیون داخلی منزل شما پیشنهاداتی می‌دهد. اما قبل از شروع کار اطلاعاتی درمورد سلیقه‌ی مشتری و خواسته‌اش کسب می‌کند. به طور مثال تلاش می‌کند که دریابد که شما  طرفدار چه سبکی از چیدمان منزلتان هستید و چه رنگی را برای مبلمان می‌پسندید. این دسترسی به اطلاعات باعث می‌شود طراح با ذهن باز همگام با سلیقه‌ی شما پیش برود و در انتها نتیجه‌ی حاصل از طراحی منزل، بیشتر مورد پسند شما باشد.

یکی از قواعد اصولی و مهم برای چیدمان و آراستن یک دکوراسیون داخلی شیک و مدرن سادگی فضا و وسایل است. باید تلاش کرد با استفاده از سبک‌های موجود، دکوراسیون داخلی منزل را به گونه‌ای طراحی کرد که نشانی از آشفتگی و به هم ریختگی وجود نداشته باشد و وسایل در اوج سادگی فضا و ترکیب مرتبی ایجاد کنند.

ابزار و روش‌های طراحان

متخصصان حرفه‌ای در زمینه‌ی دکوراسیون داخلی از نرم‌افزارهایی از قبیل اتوکد استفاده می‌کنند. آن‌ها با توجه به فضای موجود در منزل و نقشه‌ی خانه یک طرح اصولی طراحی می‌کنند، آن‌ها نقشه‌ی کلی را که با معیارهای نو و جدید طراحی کرده‌اند با شما در میان می‌گذارند و بر اساس اندازه‌های موجود در فضای خانه و سلیقه‌ی شما روی طرح پیشنهادی خود تغییراتی ایجاد می‌کنند. آن‌ها آنقدر این تغییرات را ادامه می‌دهند تا به طرح دلخواه مشتری برسند.

اندازه‌‌گیری نقاط مختلف خانه از اصول مهم طراحی منزل است. به این صورت که یک طراح باید بر اساس مقیاس‌های موجود در هر اتاق، دستش را برای فضا‌سازی باز کند. اندازه‌‌گیری طول و عرض هر اتاق برای چیدمان وسایلی مانند فرش و کمد ضروری است. به طور مثال در یک اتاق پذیرایی یا نشیمن باید بر اساس اندازه‌ی محیط، مبلمان مناسبی، پیشنهاد و انتخاب شود. در واقع با اندازه‌‌گیری می‌شود پرتی‌ها و قناسی‌های منزل را سر و سامان داد. به طور مثال اگر قسمتی از منزل فرو رفتگی دارد یا بدون استفاده مانده است با اندازه‌گیری آن قسمت طراح می‌تواند یک کتابخانه یا دراور و غیره آنجا طراحی کند. 

اندازه‌گیری پنجره‌ها نیز برای نصب پرده مهم است. طراحان حرفه‌ای فقط پنجره‌ها را اندازه نمی‌گیرند بلکه ارتفاع آن را از سقف و کناره‌های دیوارها اندازه می‌گیرند، زیرا خانه نیازمند یک حریم امن است و مهم است که پرده به طور کامل پنجره‌ها و اطراف آن را بپوشاند.

طراحی علم است یا سلیقه؟

با توجه به آنچه گفتیم به نظر می‌آید که طراحی داخلی منزل علمی است که برای به دست آوردن آن باید بسیار مطالعه کرد و تجربه اندوخت. اما نقش سلیقه اینجا چه می‌شود؟ اگر طراح یا مشاور طراحی ما می‌گوید تابلویی را باید روی این دیوار قرار داد اما سلیقه‌ی ما آن را نمی‌پسندد، آیا باید سلیقه‌ی خود را مبنا قرار دهیم یا نظر متخصص را؟ برای پاسخ دادن به این پرسش باید به چند نکته توجه کرد.

نکته‌ی اولی که باید در نظر گرفت این است که دانش طراحی برخلاف علوم دیگر مانند پزشکی و زیست شناسی، بخش مهمی از یافته‌های خود را بر اساس «دیدگاه زیبایی شناختی مردم» جوامع مختلف قرار می‌دهد. یعنی بسیاری از قوانین این رشته با بررسی این نکته به دست می‌آیند که عموم مردم چه چیزی را زیبا می‌بینند و چه چیزی را نازیبا. این به آن معناست که شما همیشه این اجازه را دارید که از برخی از قوانین آن پیروی نکنید و مشکلی پیش نمی‌آید. ممکن است ترکیبی خاص به چشم شما و گروه کوچکی از مردم جامعه بسیار زیبا بیاید. لازم نیست شما سلیقه‌ی خود را کنار بگذارید صرفا به این خاطر که تعداد بیشتری از افراد یا متخصصان سبک طراحی منزل شما را بپسندند.

نکته‌ی دوم این است که قواعدی که در طراحی داخلی منزل و سایر رشته‌های طراحی وجود دارد معمولا «جایگزین‌»های متعدد دارد. به این معنا که یک طراح تلاش می‌کند چیزی را به شما تحمیل نکند بلکه به شما راه‌هایی نشان دهد که آنچه شما می‌پسندید، زیباتر به چشم بیاید. پس اگر طراح داخلی شما می‌گوید این دیوار را ساده رها کن، اگر نظر شما خلاف آن است، او مطمئنا راه‌هایی به شما پیشنهاد می‌دهد که دیواری پرزینت داشته باشید و قواعد زیبایی‌شناختی نیز زیر سؤال نروند.

سازش میان سلیقه و قواعد

در این که چیدمان اتاق‌ها بر چه اساسی انجام شود، مدرن باشند یا سنتی، رسمی باشند یا کژوال و حتی از نظر طبع رنگی گرم باشد یا سرد، این شما هستید که انتخاب می‌کنید. مطمئنا بر اساس سبکی که انتخاب می‌کنید متخصصان توصیه‌های متعددی برای شما خواهند داشت.

تا جای ممکن سعی کنید بهترین چیزی که متخصصان می‌گویند و به چشم شما زیبا می‌آید را انتخاب کنید اما اگر در جایی، هیچ راه سازگاری میان شما و قواعد زیبایی‌شناختی مورد نظر کارشناسان وجود نداشت، دیگر باید دست به انتخاب بزنید. شاید بهتر باشد گاهی سلیقه و لذت خود را در اولویت قرار دهید. چه بسا دیگران نیز در تأیید آن با شما همراه شوند.

از کجا طراح پیدا کنیم؟

ممکن است برای شما این پرسش پیش آمده باشد که آیا باید هزینه‌ی سنگینی برای استفاده از تخصص طراحان هزینه کنیم. این کاملا به نظر خود شما بستگی دارد. اگر در حال ساخت خانه‌ای جدید هستید یا میل دارید اتاق یا سالنی را به طور مجلل بازسازی کنید و امکان مالی آن را دارید می‌توانید به شرکت‌های طراح داخلی مراجعه کنید و از آنان بخواهید مشاورشان را برای دیدن منزل شما بفرستند.

در ضمن در بسیاری از موارد اگر بخشی از بازسازی یا طراحی منزل خود را به شرکتی معتبر بسپارید، احتمالا مشاوره‌ی شما رایگان خواهد شد. اما دقت کنید که بسیاری از شرکت‌ها ممکن است تخصص لازم را نداشته باشند و صرفا به دنبال آن باشند که کالای خود را به شما بفروشند. دکور اشهن

اما اگر میل ندارید هزینه‌ای برای این کار صرف کنید، می‌توانید خودتان دست به کار شوید. سایت‌های اینترنتی زیادی هستند که نکات ریز و درشت زیادی به شما می‌آموزند. با صرف کمی وقت و انجام آزمون و خطا می‌توانید چیزهای زیادی بیاموزید و در خانه‌ی خود به کار ببرید. با دیدن بازخورد و نظر دیگران می‌توانید نسبت به این که چقدر موفق عمل کرده‌اید هم اطلاعات کسب کنید و به تجربه‌ی خود بیفزایید. قواعد طراحی آموختنی است و برخی از قواعد آن چندان هم سخت نیست.

دکوراسیون داخلی مربوط به چیدمان منزل می‌شود. با ورق زدن و نگاهی به مجله‌های مربوط به دکوراسیون متوجه می‌شوید چه نوع ترکیب و دکوراسیونی، منزل را شیک و مرتب نشان می‌دهد. حرف دکوراسیون داخلی این است که رنگ‌ها چگونه در کنار هم از موافق تا مخالف هم می‌توانند جذاب باشند.

جنس پرده و نمای آن چگونه باشد، چه فرشی با چه اجزای رنگی در‌خور چه اتاق و سالنی است. اکسسوری‌ها چه باشند و به چه نحوی چیده شوند. مثلا زمانی که در مورد دکوراسیون داخلی یک مطب سخن می‌گوییم، باید تصمیم بگیریم که کانتر و میز منشی کجا قرار بگیرند، پارتیشن‌ها کجا‌ فضاها را از هم جدا کنند، و صندلی مراجعه کنندگان کجا قرار گیرد.

گاهی برای این که بهترین طراحی دکوراسیون داخلی منزل و بازسازی ساختمان نمونه در خدمت ما باشد، نیازمند تیمی حرفه‌ای و کاربلد هستیم. این تیم از افرادی تشکیل می‌شود که تخصص‌های مختلف دارند و در مجموع از صفر تا صد کار طراحی را به خوبی می‌شناسند، از قرارگیری وسایل در فضاهای مناسب گرفته تا انتخاب نوع متفاوت در چیدمان با توجه به سبک منزل و انتخاب وسایلی نظیر مبل، لوستر، فرش و غیره که برای زیباسازی و سبک منزل به شما پیشنهاد دهند.

همچنین اصول رنگ‌شناسی و هارمونی وسایل از مسایلی است که برخی تیم‌های توانمند، علم و هنر آن را در خود جمع کرده‌اند. تلاش کنید با گروه‌های حرفه‌ای کار کنید که هم تخصص و هنر لازم را دارند و هم قیمت مناسبی به شما پیشنهاد می‌دهند.

آینه ای دکوراتیو طرح آروا گلدن هاوس 16006 D

کنسول آینه ای برنز جدید 16006

4,650,000 تومان

کنسول آینه ای برنز، کنسولی فاخر و مناسب یک چیدمان دل‌انگیز

  • اندازه: 85x40x110
  • جنس: ام دی اف _ آینه
  • رنگ: برنز

این کنسول به رنگ برنز موجود است.

افزودن به سبد خرید

سبک‌های مختلف طراحی منزل

سبک‌های مختلف طراحی منزل وجود دارند که هر کدام حسی متفاوت ایجاد می‌کنند. اگرچه حرف آخر را سلیقه‌ی شما می‌زند، بسته به سن ساکنان و کارکردی که محل مورد نظر برایشان دارد، ممکن است سبک‌های متفاوتی ایده‌آل باشند. تنوع سبک‌های طراحی و دکوراسیون آنقدر زیاد است که برای بررسی همه‌ی آن‌ها باید کتابی نوشت اما در اینجا به طور بسیار خلاصه و عنوان‌وار به تعداد کمی از این سبک‌ها اشاره می‌کنیم.

مینیمالیسم

سبک مینیمالیست یکی از مدرن‌ترین سبک‌ها در طراحی داخلی است. بسیاری افراد و کارشناسان معتقدند که سبک مینیمالیسم بیشتر از این که یک گزینه برای طراحی باشد یک سبک زندگی است. مینیمالیسم تلفیقی است از پیراستگی، زیبایی، سادگی و دوری از آشفتگی و شلوغی. اما چرا سبک زندگی؟ نکته‌ی این سبک این است که تعلق خود را به کمترین حد ممکن برسانید و خود را با انبوهی از وسایل تزئینی آزار ندهید.

اگر در خانه‌ای زندگی کنید که دیوارها را انبوه تابلوها نپوشانده باشند و چهار گوشه‌ی خانه را میزها و کنسول‌های متعدد و وسایل تزیینی روی آن‌ها پر نکرده باشند، احتمالا باید سبک زندگی مصرف‌گرایانه را در ذهن خود کمرنگ کنید. دیگر قرار نیست هر روز در میان فروشگاه‌های متعدد بچرخید و چیزهای ریز و درشت جدیدی برای خانه‌ی خود تهیه کنید.

اما یک نکته را هم باید در ذهن داشت که گفته‌ی بالا به این معنا نیست که سبک زندگی مینیمالیست سبک زندگی ارزان و محقرانه‌ای است. بسیاری از کسانی که به این سبک دکوراسیون علاقه‌مندند درآمد بالایی دارند و علاقه‌مندند که اطراف خود را با وسایل ریز و درشت پر نکنند اما همان تعداد محدود میز و صندلی و وسایل تزیینی یا کاربردی که برای منزل خود تهیه می‌کنند را از میان گرانترین و با کیفیت‌ترین کالا خریداری می‌کنند.

سبک معاصر

سبک معاصر از سال 1970 مطرح شد اما همانطور که از اسمش پیداست، این سبک ثابت و بی‌تغییر نیست. تفاوت سبک معاصر با سبک‌های دیگر این است که کاملا مطابق با زمان جلو می‌رود. از این جهت نباید آن را با سبک مدرن اشتباه گرفت. سبک مدرن مربوط به دوره‌ای خاص است و معیارهای زیبایی شناختی خود را دارد. اما سبک معاصر هر لحظه در حال تحول است. می‌توان گفت سبک‌های طراحی داخلی معاصر نسبت به سبک مدرن آزادی بیشتری دارند. اگر بخواهیم ویژگی‌های سبک معاصر امروز را بررسی کنیم به ویژگی‌هایی چون خطوط منحنی، مؤلفه‌های سبک مینیمالیست، رنگ‌های خنثی و ویژگی‌های دیگر می‌رسیم.

سبک مدرن

رواج سبک مدرن در غرب به بیش از نیم قرن پیش بازمی‌گردد. در سبک مدرن در طراحی فضاهای داخلی از خطوط ساده استفاده می‌شود. این سبک عاری از تجملات و تزیینات زیاد است. همچنین در این سبک تمرکز اصلی بر عمل‌گرایی و کارکرد است. کسانی که در خانه‌های کوچک زندگی می‌کنند می‌توانند با استفاده از این سبک بیشترین تمرکز را به بالابردن کارایی بخش‌های مختلف خانه بگذارند.

در این سبک به جای این که بیش از حد نگران تناسب بین رنگ‌های اجزای مختلف خانه یا ست بودن رنگ کالای مختلف باشید، به این می‌اندیشید که جای وسایل خانه کجا باشد که بیشترین و بهترین دسترسی را برای اعضای خانه فراهم کند.

به همین خاطر آنجا که پای نقشه‌ی آپارتمان و معماری ساختمان در میان است، به جای فضاهای منحنی از فضاهای مربعی و مستطیلی و ساده استفاده می‌شود چون این فضاها کمترین پرتی و اتلاف فضا را ایجاد می‌کنند. در این سبک بیشتر از وسایل استیل و ساده استفاده می‌شود. همچنین برخی کالای چوبی پلاستیکی با سطوح صاف و ساده در فضاهای مدرن به کار برده می‌شوند.

معماری داخلی منزل چیست

تا اینجا در مورد طراحی داخلی خانه و دکوراسیون صحبت کردیم. همچنین اشاره‌ی مختصر داشتیم به چند سبک رایج طراحی داخلی. طراحی داخلی معمولا به شکل و فرم‌های داخلی منزل اشاره دارد که چندان هم بنیادی نیستند و در هر زمان می‌توان آن‌ها را تغییر داد. تغییراتی مانند جابه‌جا کردن اشیا و تغییر رنگ‌ها معمولا چندان ساختاری به حساب نمی‌آیند. حتی تغییر کابینت‌ها و شیرآلات هم چیزی نیست که بعد از این که در یک خانه مستقر شدید انجام آن سخت باشد. اما مفهوم دیگری هم داریم به اسم معماری داخلی که به ساختارهای اصلی خانه مانند دیوارها و ستون‌ها و نقشه‌ی بنا ربط دارد که به آسانی قابل تغییر نیستند.

معماری داخلی در مورد ساختار و اجزای ساختمان خانه صحبت می‌کند، این که دیوارها از چه مصالحی ساخته می‌شوند و مواد و مصالح به کار برده شده در اجزای خانه از ستون‌ها گرفته تا سقف و کف چیستند. در معماری داخلی دانش مورد نیاز بسیار فنی و تخصصی است.

در واقع بار مسولیت اصلی ساخت فضاهای یک خانه به دوش معمار است که اشراف بالایی به علم این حوزه دارد و مشخص می‌کند که فضای خانه چگونه بین اتاق‌ها و بخش‌های مختلف دیگر تقسیم شود. یک معمار می‌تواند فضاسازی جذابی انجام دهد و مثلا برای خانه‌های اشرافی دیوارهای متحرک یا شیشه‌ای طراحی کند. اگر یک خانه یا هتل لوکس، کف شیشه‌ای مشرف به استخر دارد، این معمار است که این طرح را اندیشیده است.

بازسازی ساختمان

 برای اجرای تغییرات اساسی در منزل یک طرح لازم است. بازسازی بعضی از قسمت‌های منزل بدون طرح اولیه امکان‌پذیر نیست. فرض کنید که می‌خواهید با تخریب و جابه‌جایی دیوارها دست به کوچک و بزرگ کردن فضاهای داخلی منزل بزنید. قطعا قبل از این که کارگران دست به کلنگ شوند، باید نقشه‌ی دقیقی از تغییرات لازم و شکل نهایی منزل لازم است. گاهی برای این هدف باید یک تیم از متخصصان طراحی منزل داشت که با ایده و سوادشان بازسازی منزل را به بهترین شکل انجام دهند.

اگر چنین خوابی برای منزل خود دیده‌اید اول هدف‌تان را از بازسازی مشخص کنید. قصدتان بازسازی زیرساخت‌های فنی ساختمان است یا تغییر دکوراسیون و تخصیص متفاوت فضا‌ها. بازسازی زیرساخت‌ها شامل تغییرات یا تعمیرات بخش‌های ضروری منزل مثل لوله‌کشی و برق‌کاری می‌شود. تغییر دکوراسیون بنای منزل مواردی را پوشش می‌دهد که به زیبایی و ظاهر داخلی خانه مربوط است. همچنین گاهی ممکن است قصد کنید یک اتاق بزرگ را به دو اتاق تقسیم کنیم یا یک بخش کم استفاده را به یک حمام و سرویس بهداشتی اضافه تبدیل کنید. قدم بعدی تعیین مسایل مالی پروژه است، این که چه بودجه‌ای را برای این کار کنار گذاشته‌اید.

بازسازی در ساختمان سنگ‌کاری، کاشی‌کاری، نقاشی، نصب در و پنجره، تأسیسات و غیره را شامل می‌شود. باید در مسیر بازسازی اولویت‌بندی کنید و به این بیندیشید که تغییرات یا تعمیرات کدام قسمت منزل برای شما بیشتر اهمیت دارد. وقتی محل مورد نظر را انتخاب کردید، اولویت‌های خود را برای اصلاح و تغییر مشخص کنید و به مشاور، طراح یا متخصص مربوطه اعلام کنید. مثلا تغییرات اتاق خواب می‌تواند تغییر یک کمد، تخریب یک دیوار، نصب یک دیوار‌پوش مدرن، آینه‌کاری یکی از دیوارها، اجرای کاغذ دیواری با رنگ‌های آرامش دهنده یا استفاده از سقف کاذب پی‌وی‌سی را شامل شود.

گلدن هاوس فروشگاه آنلاین اینترنتی است که با چرخ زدن درسایت آن به شما ایده‌های جذاب و نو در جهت چیدمان منزل می‌دهد. گردش در سایت گلدن هاوس را یک لذت ببینید که با اطلاعات خود قصد پر و بال دادن به شما و خلاقیتتان را دارد. 

دکوراسیون داخلی _ طراحی داخلی _ دکور ارزان خانه _ دکور ارزان خانه کوچک _ گلدن هاوس فروشگاه آنلاین اینترنتی

دکوراسیون داخلی _ طراحی داخلی _ دکور ارزان خانه _ دکور ارزان خانه کوچک _ گلدن هاوس فروشگاه آنلاین اینترنتی

آینه دکوراتیو گلدن هاوس _ گلدن هاوس
سبد خرید

ما از کوکی ها برای بهبود کارکردن شما با سایت استفاده می کنیم. با استفاده از این سایت شما استفاده ما از کوکی ها را پذیرفته اید.