تمیز کردن چوب

تمیز کردن چوب (قسمت اول)

مبلمان چوبی و دکوراسیون باعث ایجاد دلگرمی خانه ها و مشاغل می شود. برای اینکه چوب بهتر به نظر برسد ، باید به درستی تمیز شود. یاد بگیرید که چگونه چوب را تمیز کنید تا از آسیب رساندن به دکوراسیون و قطعات ارزشمند و قدیمی جلوگیری کنید. تمیز کردن چوب با لوازم تمیز کردن مناسب مانند پاک کننده های مخصوص چوب ، مواد شوینده ، موم و حتی راه حل های خانگی دشوار نیست.

متد اول :

تمیز کردن کف چوب

تمیز کردن چوب۱  گرد و غبار و خاک اضافی را از کف چوب تمیز کنید.

اولین قدم این است که هر نوع زباله را از کف زمین بردارید. جارو زده و کف خود را تمیز کنید. همچنین میتوانید آن را با آب گرم و کمی تمیز کننده مخلوط کنید.

  • خاک و گرد و غبار سطح را با استفاده از یک پارچه نخی تمیز و نرم در جاهایی که دست بهشان نمیرسد مانند زیر مبلمان را تمیز کنید.
  • با استفاده از برس نرم روی جارو برقی ، گرد و غبار یا خاک سطحی را تمیز کنید .
  • پاک کننده هایی که PH خنثی دارند ، در پایان کف شما اختلال ایجاد نمی کنند. پاک کننده هایی مانند مواد شوینده می توانند گرد و غبار و خاک را از بین ببرند ، اما PH بالاتری دارند. فقط از اینها در طبقات قدیمی استفاده کنید.
خواندن
چوب

تمیز کردن چوب

۲ کف را مرطوب کنید.

برای تمیز کردن خوب سطوح می توانید کف خود را مرطوب کنید. از یک محصول تمیز کننده چوب استفاده کنید که برای کف چوب سخت شما طراحی شده است. طبق دستورالعمل موجود در بطری ، محصول را در آب رقیق کنید. سپس یک اسفنج یا مایع را درون محلول خود آغشته کرده و آنرا بپیچانید تا تقریبا خشک شود. سپس کف خود را با آن تمیز کنید.

  • اگر می خواهید پادری یا گلیم شما مرطوب و نمدار نباشد ، بنابراین هیچ آب ایستاده ای روی کف خود نریزید.
  • پاک کننده های کف به طور خاص ساخته شده است تا در کف چوب های سخت ایمن باشد و حتی از علامت های کف پا و لکه های سخت شده نیز خلاص شوید.
خواندن
چوب

تمیز کردن چوب

۳ لکه ها را حذف کنید.

قبل از رفتن و شروع به شستشو در آن خراش ها و لکه ها را از قبل مشخص کنید . تعیین کنید که از چه نوع چوبی می باشد . اگر لکه های شما از سطح چوب باشد ، احتمالاً کار سختی در پیش دارید. با این حال ، اگر لکه به چوب عمیق تر باشد ، ممکن است با یک روغن کاری ساده کارتان تمام شود. برای کار سختتان ، فقط از یک پارچه تمیز برای پاک کردن استفاده کنید. برس های ضخیم ، مواد شیمیایی تند با PH بالاتر یا پشم فولاد می توانند پوشش شما را خراب کنند.

  • برای کار ساده نیز، می توانید از شماره ۰۰۰ پشم فلزی و موم کف چوب استفاده کنید. چنانچه اون نقطه روشن نمی شود ، سرکه را روی آب گرم بمالید و همان نقطه را حدود یک ساعت خیس کنید. سپس با یک دستمال مرطوب تمیز بشویید. به عنوان یک قاعده کلی برای این کار ، از پشم استیل و موم کف برای علامت های سخت تر و یک پارچه سبک با مواد شوینده ظرفشویی و آب برای لکه های سبک تر یا روغن پایه استفاده کنید.
خواندن
چوب

 

گلدن هاوس

این نوشته در چوب ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *